top of page
Блог: Blog2
Поиск
  • Фото автораМарина Клюєнко

Досить зубрити в ніч перед тестом!

Обновлено: 20 мая 2019 г.

Складання тестів – справа не з легких, особливо коли не дуже добре знаєш, як краще та ефективніше мобілізувати й поліпшити власні знання з англійської.

Напрями підготовки

Перш ніж братися за будь-який тест, чітко визнач, навіщо це тобі: для вступу на навчальну програму, еміграції чи влаштування на роботу. У всякому разі треба буде показати певний мінімальний результат: 80 із 120 балів у TOEFL або бенд 7.0 з 9.0 у IELTS. Бали чи бенди мають відповідники в різних системах визначення рівня володіння мовою, тому приблизний результат тестування легко передбачити. Не сподівайся, що тобі пощастить: фінальний показник рідко буває вищим, ніж реальний рівень знань. Тому перше завдання – підтягнути англійську до потрібної позначки, а вже потім іти на іспит. Міжнародні тести з англійської зазвичай складаються з чотирьох частин, де перевіряють навички розуміння написаного й почутого, рівень спілкування і письма. Ми підготували перелік сервісів, які допоможуть покращити показники з кожного напряму.

Читання

Читай англійською принаймні півгодини щодня. Цей час можна проводити на сайтах з адаптованою прозою та на сторінках інтернет-видань: Breaking News, Story Archives, The English Server та English E-books. Однак необов’язково обмежуватися цим списком – обирай будь-який цікавий для себе ресурс і діставай задоволення від навчання.

Також не забувай читати журнали й періодичні видання, які використовують під час створення самих тестових завдань: The Economist, The Economist Technology Quarterly, New Scientist, American Scientist,Interscience, Australian Geographic, The British Museum і The Illustrated London News.

Аудіювання

Серед адаптованих для студентів ресурсів варто спробувати EnglishClass101, BBC Learning English Podcasts, British Council LearnEnglish Podcasts, UIC, ManyThings та A4ESL. Навіть відпочинок можна зробити корисним: дивися фільми й серіали мовою оригіналу, надихайся відTED Talks, спробуй слухати іноземне радіо. Не забувай час від часу аналізувати почуте і тим самим перетворювати звичайне слухання на активне: запитай у себе, про що йдеться, які основні тези висловлюють, що було новим.

Письмо

Як показує практика, письмова частина екзамену є найскладнішою: більш ніж 90% студентів мають значні проблеми з цією секцією. Причин багато: відсутність досвіду написання есе будь-якою мовою, поганий правопис, брак ідей тощо.

Існують ресурси, що допомагають підготуватися самостійно (наприклад, WordCounter, Grammarly), проте досягти хорошого результату без допомоги спеціаліста дуже складно.

Говоріння

Якщо тобі пощастило мати друзів-нейтивів зі США чи Великої Британії, використовуй цей ресурс на максимум і спілкуйся з ними якомога частіше. Якщо ж ні, заведи співрозмовників на italki або приймай подорожніх через Couchsurfing.

Спілкування поліпшує й навички аудіювання, тож знайди так званого study buddy. Можливо, твій друг чи подруга також планують складати іспит – чому б вам не збиратися разом для розмов англійською? Проте варто пам’ятати, що в такому разі ви можете почати повторювати помилки одне одного, особливо якщо не володієте мовою на високому рівні, – уникнути цього допоможе професійний викладач.

Підготовка – це не спринт

Безсонні ночі за кілька днів до іспиту не допоможуть – забудь про це. Завчасно внеси роботу над англійською в перелік щоденних справ: це допоможе підготуватися краще.

Створи ідеальне тихе місце для навчання й підтримуй його організованим, не порушуй режиму дня. А ще звільни голову від зайвих думок, медитуй і пам’ятай, що в тебе все вийде.

Слова і що з них зліпити

Граматика – це прекрасно, але основною складністю на іспитах є слова. Незнайомі лексеми не тільки обмежують розуміння текстів та аудіозаписів, а й значно погіршують результати говоріння й письма. Тому починай дружити зі словниками і створи свій власний, як у школі: записуй у зошит нові слова, їх значення і приклади використання.

Надто просто? Створи мапи думок з вокабуляром та ідеями, пов’язаними з певною темою. Також можеш скористатися електронними ресурсами для запам’ятовування слів, наприклад, Quizlet та Vocabulary.


1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page